Afşin’den Dünyaya Mermer İhraç ediyor!

Afşinli genç işadamı Mesut Candemir kardeşleri ile kurduğu Mermer Ocağında Afşin’den Dünyaya Mermer ihracatı yapıyor.

Afşinli Genç girişimci Mesut Candemir Afşin’de kurduğu Mermer Ocağında Dünyaya yılda 10 bin Ton Mermer İhracatı yapıyor.

CAN-KAR Çelik Yapı ve Madencilik Sahibi İşadamı Mesut Candemir Çelik Montaj,Makina Montajının yanı sıra Bölgemizde işlenmemiş Maden yataklarına da yöneldi.2009 yılında İnşaat sektörüne giren Firma Çelik Montaj ve Makina Montajının ardından şimdi de Maden sektöründe kendisinden söz ettiriyor.

Özellikle de Rusya’da olmak üzere Ortadoğu’nun bir çok ülkesinde Çelik Montaj işi gerçekleştiren ve aldığı tüm projeleri tam zamanında teslim eden CAN-KAR Çelik Yapı ve Madencilik firması Afşin’e bağlı Arıtaş mahallesinde kurduğu Mermer Ocağında Dünya pazarlarına Mermer ihraç ediyor.

2015 yılında Madencilik sektörüne giriş yaptıklarını belirten CAN-KAR Madencilik sahibi Mesut Candemir,katıldığımız Fuarlar sonrasında talepler gelmeye başladı.Afşin’den çıkardığımız bu Mermerleri başta Çin olmak üzere,Hindistan ve Tayvan’a göndermeye başladık.Buradan çıkan Mermerlerin %90 kısmı İhracata gidiyor  dedi.CAN-KAR Madencilik sahibi Mesut Candemir ile zorlu süreçlerden geçerek kullanım alanlarımıza gelen Mermer’in yolculuğunu konuştuk;

“MERMER’DE “AFŞİN” ADINI DUYURACAĞIZ”

CAN-KAR Madencilik sahibi Mesut Candemir,Arıtaş mahallesinde açtığımız Mermer Ocağında 12 yıl İşlem yapacaklarını bununda toplamda 300 bin Ton Mermere tekabül ettiğini belirterek,sadece burada değil bir çok noktada Mermer öıkarma çalışması yapacaklarını belirtti.

15 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLANDI!

CAN-KAR Madencilik bünyesinde kurulan Arıtaş Mahallesi Mermer Ocağında şimdilik 15 kişi çalışıyor.Burada artacak iş imkanı sayesinde 30’a yakın insan istihdam edilecek.